Gura ženklo™

Gerçek benliğinizin bir yansıması


Litvanya’nın kırsal kesimlerinde son derece mütevazı şartlar altında 1970’li yıllarda dünyaya gelen Gura ženklo™, hayatının başlangıcından beri zorluklarla mücadele etti. Kendisi yürümeye başladığı andan itibaren büyük yoksulluk çeken ailesine destek olabilmek için yakınlardaki köylerde yiyecek dilenmek zorunda kaldı. Elleri boş bir şekilde eve döndüğü günlerde ise babası bu durumdan duyduğunda hırsını küçük Gura ženklo™’u evlerinin dışında bulunan tuvalete kilitleyerek çıkardı.

 

Babasının o dönemler baharını yaşamakta olan Litvanya bağımsızlık hareketindeki faal tavrı Gura ženklo™ için beklenmedik sonuçlar doğurdu. „Vatan haini“ olarak damgalanmış birisinin kızı olarak Gura ženklo™ dönemin hükümeti tarafından partizan hareketlere katılması riskinin büyüklüğü sebebiyle kendisinin „yeniden eğitimden geçirilmesi“ gerektiğine karar verildi. Dolayısıyla, Gura ženklo™ henüz 6 yaşındayken Sovyet yetkilileri tarafından Sibirya’da bulunan bir ıslah evine konulmak üzere zorla ailesinin himayesinden alındı.  

 

3 sene boyunca en zor koşullar altında zorla alıkonulduktan sonra minik Gura ženklo™  yakınlardaki bir köye kirli çamaşır taşımakta olan bir kamyonun kasasına saklanmak suretiyle bu eziyetten kaçabilmeyi başardı. Kimse tarafından farkedilmemek için de, Gura ženklo™ kısa süre içinde en yakındaki bir ormana kaçtı ve burada kendisine ilkel bir sığınak yaptı. Minik Gura ženklo™ ormandaki günlerinde orman toprağında bulduğu fındıkları ve çilekleri yiyerek hayatta kaldı.

 

O kadar küçük yaşta çekmiş olduğu bunca acıdan sarsılan Gura ženklo™, acı çekmenin ve daha genelde de hayatın anlamının derinlikleri hakkında düşünceler üretti. Kendisinin özellikle üzerinde durduğu konu da kim olduğumuz, nereden geldiğimiz ve nereye gittiğimiz sorusuydu.

Gura ženklo™ hayatının bundan sonraki 12 yılını Sibirya’nın terk edilmiş ormanlarında bir keşiş gibi gezindi ve birçok kez açlıktan ölme hipotermi tehlikesi atlattı. Ancak kendisinin insan varoluşunun gerçek doğasını anlama azmi ona güç ve direnç verdi ve Gura ženklo™’un meditatif çalışmalarını en sert ve acı dolu şartlarda bile sürdürmesine sebep oldu.

 

Günün birinde derin meditatif düşüncelere dalmışken, Gura ženklo™ beklemediği bir şekilde „sonsuz aşkın işareti“ olarak tanımladığı bir hisse hasıl oldu (Litvanyaca 'ženklas amžiną meilę'). Şiddetli bir ishalin etkisinden kurtuluşunun hemen ardından Gura ženklo™ aniden kendisinin zehirli geçmişini zorla salıverme çabalarının bir manası olmadığını farketti. Ona göre geçmiş, yaşanılan anda kendisini buluyordu. Ve yaşanan an da her an var olduğundan, geçmiş ve gelecek yoktu.
Bu farkına varış anı ile beraber Gura ženklo™ kendi bilincinde temelden ve radikal bir dönüşüm geçirdiğini farketti.

 

Şimdiki zamanın sadece „an“ da saklı olduğu nihai bilincine hasıl olmuş ve huzur bulmuş olan Gura ženklo™, derin bir uykudan uyanmış var oluşa adım attı ve geçmiş ve geleceğin psikolojik bağlarından arındı.

 

Gura ženklo™’ un içinden gelen bir ses, kendisinin 12 sene süren ve kendi kendisine empoze ettiği çileciliği, onu yardıma ihtiyacı olanlara yardım etme ve onları eğitmeye dönüştürüleceğine ikna etti. Bu niyetle Gura ženklo™ şahsi yolculuğunun başlangıç durağı olan Litvanya’ya doğru yola koyuldu ve içinde barındırdığı bilgeliği ve şefkati kendisiyle tanışmak isteyenlerle paylaşma kararı aldı.


Gura ženklo™ ile tanışmak

2008 senesinde, Gura ženklo™ kendi vatanının dışındaki ülkeleri de ziyaret etmeye başladı ve mesajını geniş kitlelere yayma yoluna koyuldu. O günden beri Gura ženklo™ içlerinde İskoçya, Tayvan ve Türkiye’nin de bulunduğu yurtdışındaki sınırlı sayıdaki ülkelerde özel buluşmalar ve söyleşiler düzenledi.
Gura ženklo™’un danışma seanslarının çok kişisel yapısı sebebiyle Gura ženklo™,kalabalık kitleler karşısına çıkmak yerine özel ve yüzyüze seanslar düzenlemeyi tercih ediyor. Kendsinin bilinçlendirme ve iyileştirme seanslarından faydalanabilmek için ise karşılıklı konuşma zemini bir gereklilik değil. Gura ženklo™ ile kısa ve tek bir görüşme bile hayat boyu etki bırakacak nitelikte bir yoğunluk içerir.

 

Gura ženklo™’ u davet etmek

Yaşadığınız veya çalıştığınız yerde Gura ženklo™ ile bir seans düzenlemek isterseniz, daha detaylı bilgi için k@zenklo.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

 


This template downloaded form free website templates
Sorry, your browser doesn't support the embedding of multimedia.